METINĀŠANAS FORUMS

Metināšana - Metālapstrāde - Griešana - Metināšanas materiāli

Aptauja

Kādu metināšanas veidu Jūs biežāk izmantojat?

Keywords

Decembris 2017

PirmdienaOtrdienaTrešdienaCeturtdienaPiektdienaSestdienaSvētdena
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Calendar Calendar

Latest topics

» www.ironclub.lv sports, uzturs, aktīvais dzīves veids
Piektdiena Aprīlis 21, 2017 1:04 pm by Admin www.ironclub.lv

» www.ironclub.lv
Piektdiena Aprīlis 21, 2017 1:03 pm by Admin www.ironclub.lv

» Job opportunity for UP Welder
Trešdiena Aprīlis 08, 2015 2:08 pm by BalticDIA

» Starptaustiskā metināšanas konkursa „Baltic Welder 2014”
Piektdiena Novembris 28, 2014 2:53 pm by Admin www.ironclub.lv

» Profesionālo risinājumu piegādātājs „Sanistal” piedalīsies izstādē „Tech Industry 2014”
Otrdiena Novembris 25, 2014 6:33 pm by Admin www.ironclub.lv

» Defekti metinātajās šuvēs (Raex 400-500 steels)
Sestdiena Novembris 22, 2014 2:13 pm by jino

» ko Jūs par to sakat, vai esat dzirdējuši?
Otrdiena Septembris 02, 2014 9:11 am by jino

» Iekārtas un tehnoloģija pusautomātiskai lokmetināšanai ar kūstošiem elektrodiem
Trešdiena Maijs 28, 2014 7:39 pm by tzz..tzz..

» Alumīnija metināšana
Piektdiena Janvāris 31, 2014 9:10 am by siets

Affiliates

free forum


  TIG metināšanas palīgierīces - nerūsējošam tēraudam un titānam

  Share
  avatar
  ProWelder_www.metinat.net

  Number of posts : 24
  Reputation : 5
  Join date : 04.02.13

  TIG metināšanas palīgierīces - nerūsējošam tēraudam un titānam

  Post  ProWelder_www.metinat.net on Pirmdiena Oktobris 07, 2013 10:31 am

  Saknes šuves aizsardzībai paredzētās ierīces (PURGE BLOCKS)
   
  Shematisks attēlojums tam, kādai būtu jābūt saknes šuves aizsardzības sistēmai metinot nerūsējošos tēraudus un titānu ar TIG metināšanas veidu. Jāpiebilst, ka metinot titānu (ieteicams arī nerūsējošajam tēraudam) būtu vēlams izmantot papildus aizsardzību vēl pie degļa (skatīt attēlus tālāk).  Šeit redzama V-veida aizsardzības kastes iekšējā daļa ar diviem argona pievadiem ar iekšējo urbuma diametru 4.0mm.  Lai argons izkliedētos vienmērīgi pa visu sakni un to pēc iespējas labāk aizsargātu, izmantoju nerūsējošā tērauda vilnu (Stainless Steel Wool). Nezinu, kur Latvijā tādu var nopirkt, tāpēc pasūtīju no www.ebay.co.uk, kur par 2 metriem ar visu piegādi samaksāju aptuveni LS 10. Šāda tipa vati parasti izmanto izpūtēju klusinātājos, jo tā labi strādā pie paaugstinātām temperatūrām. Šādai kastei aptuveni iztērēju 0.15 metrus (vate nāk satīta rullītī, kura platums ir 10 cm). Vilna jāiepako kastē ļoti blīvi, - kā parādīts attēlā. Fonā varat redzēt izlocītu metāla sietiņu (tehniskais audums ar acu izmēru 0.4x04mm), kurš pieskrūvēts ar sešām M3 skrūvītēm. Sietiņš papildus piespiež vati, padarot pakojumu vēl blīvāku.
  Lai argons kastē izplūstu pēc iespējas labāk, tad izveidoju divus pievadus. Abi pievadi ir izgatavoti no parastā (rūsējošā) tērauda, taču pati kaste ir no nerūsējošā. Lai sametinātu abus kopā izmantoju piedevas materiālu ER308L.  Gāzes pievadiem pēc būtības var izmantot arī vienkārši piemetinātas metāla caurulītes, taču, lai garantētu to, ka argons tiešām nonāk kastē vislabāk izmantot pievadus ar dubulto konusu (tā es viņus saucu Smile) Skatīt attēlu.  Te nu beidzot kaste ir gatava lietošanai! :)Lai nostiprinātu plāksnītes ir jāizmanto metāla "knaģi", tādus var nopirkt DEPO un K-RAUTĀ par 0.60 LS gabalā. Stiprināšana ir sekojoša - vienu parauga malu aizāķē aiz slīpi piemetinātās plāksnītes savukārt otru piespiež ar 2 ''knaģiem'' un atliek tikai atgriezt argonu un nometināt cheers   Kā jau sākumā minēju, tad titānam un ieteicams arī nerūsējošajam tēraudam izmantot papildus aizsardzību pie degļa, lai šuve, kura tikko ir sametināta nenonāktu atmosfēras ietekmē, taču tiktu aizsargāta argona vidē. Skatīt attēlu, kurā parādītas ietaises cauruļu aizsardzībai.


  Pēdējo reizi labojis ProWelder Pirmdiena Oktobris 07, 2013 1:41 pm; labots 1 reizi
  avatar
  RDX

  Number of posts : 15
  Reputation : 4
  Join date : 07.09.13

  Re: TIG metināšanas palīgierīces - nerūsējošam tēraudam un titānam

  Post  RDX on Pirmdiena Oktobris 07, 2013 12:14 pm

  Nu tad beidzot sāk parādīties kautkas ko es vēlējos redzēt šajā forumā(teorija ir forša lieta, bet teorija bez reālās prakses nav diezko vērta) Very Happy 
  Bet tuvāk pie tēmas - reāli(vismaz pagaidām) Tu aizmirsi pieminēt kāpēc vispār ir vajadzīga saknes šuves aizsardzība no "ģaisa"(vai tik tur nav kāds sakars ar "saknes" oksidāciju, šuves stiprību & ilgtermiņa ekspluatācijas rezultātā iespējamo karoziju, tas nekas, ka metina nerūsējošo un titānu).
  Nākamais, neaizmirsīsim, ka argons ir smagāks par gaisu, atšķirībā no hēlija, tākā arī jāņem vērā aizsarggāzes iepūšanas virziens un gaisa izplūšanas virziens. Argona gadījumā gāzes ievadīšana būtu ieteicama no apakšas, lai izspiestu gaisu uz augšu, bet hēlija gadījumā viss ir otrādi, ja kļūdos, esmu gatavs ņemt savus vārdus ņemt atpakaļ.
  Kam vēl varētu pievērst uzmanību - aizsarggāzes pievadīšanas tilpumam L/min, pašam reduktoram(viņu ir divi, nu vispār pat 3 veidi, bet tig/wig metināšanā izmanto parasti tikai ar flowmetru, jo indikātors mēdz māžoties, bet reduktoru, kurš pārveido 200 bar spiedienu uz teiksim 1, jeb 2 bar tig/wigā nav aktuāls, jo te ir vajadzīga plūsma, nevis spiediens. Laigan te jau ir tēma pavisam citam rakstam Wink)
  Pagaidām tas tākā būtu viss no manis, ja kas, saknes aizsardzību ir iecienījuši lidmašīnu un kosmosa kuģu būvētāji un visi citi, kam ir vajadzīga kvalitatīva šuve ar pēc iespējas mazākiem defektiem tajā Smile

  Lai nu kā, lieku 9 no 10 zvaigzēm, raksts super, visu cieņu, turpini vien tādā pat garā pirat 

  P.s. Papildus aizsardzību pie degļa manīju pirmo reizi, parasti cik zinu, tam izmanto gāzes pēcplūsmu(Aizsarggāzes padeves laiks pēc loka nodzišanas). Ir kāda starpība?
  P.p.s. Cik Tev ir izvadi no viena reduktora? 1.Automātam 2. Saknes aizsardzības kastei un 3. papildus aizsardzība deglim? un kā tur ir - Tu laid visu caur vienu flowmetru, jeb katru slēdz pie sava? ir arī tādi redzēti Very Happy
  avatar
  ProWelder_www.metinat.net

  Number of posts : 24
  Reputation : 5
  Join date : 04.02.13

  Re: TIG metināšanas palīgierīces - nerūsējošam tēraudam un titānam

  Post  ProWelder_www.metinat.net on Pirmdiena Oktobris 07, 2013 1:18 pm

  Paldies par izsmeļošo piebildi. Visu uzreiz tik smalki izklāstīt ir visai grūti, tāpēc mēs te visi viens otru papildinām, ja gadījumā kāds kaut ko ir piemirsis pierakstīt Wink
  Tātad:
  1) Saknes aizsardzība nepieciešama dēļ tā, ka metāls uzkarstot virs noteiktas temperatūras (katram metālam tā var būt savādāka) sāk strauji piesaistīt skābekli - oksidēties, kā rezultātā no metāla izdeg leģējošie elementi (Hroms, Niķelis, Titāns u.c), kas ārkārtīgi samazina šuves noturību pret koroziju, kā arī ļoti izteikti samazina šuves stiprību. Tādēļ tiek pielietotas aizsarggāzes, - mūsu gadījumā inertās - Argons, Hēlijs un Argona-Hēlija maisījumi. Apakšējā attēlā varat aplūkot kāda izskatās saknes šuve (pa kreisi - bez argona aizsardzības, pa labi - ar argona aizsardzību).


  2) Gāzes plūsmu parasti uz degļa lieku aptuveni 7 l/min, taču uz sakni laižu aptuveni 5 l/min. Aizsargājot sakni būtiski ir pagaidīt līdz aizsargkaste piepildās ar argonu un tikai tad uzsākt metināšanu (parasti laiks ir līdz 1 min - atkarībā no kastes izmēra var būt arī ilgāk).

  3) Laižot papildus aizsarggāzi uz virsšuvi mēs iegūstam kvalitatīvāku virsšuvi visā tās garumā, jo pieņemsim, ja tu metini vienkārši ar parasto sprauslu, tev karstais metāls nonāk atmosfēras ietekmē uzreiz kā tu ej uz priekšu, taču šī "sekotājkaste'' turpina pasargāt karsto metālu vēl kādu laiciņu (parasti šo vanniņu taisa 7-10 cm garu).
  Gāzes plūsma pēc loka nodzišanas ir būtiska, taču vēl viena lieta, kas jāievēro papildus šai, ir strāvas samazināšanās laiks no metināšanas strāvas uz nobeiguma strāvu (Piemēram, metini ar 75A, nospied pogu un gaidi, kā loks, pieņemsim 5 sekunžu laikā nokrīt līdz 5A un tad nodziest, un tad vēl iet pēcplūsma aptuveni 3-4 sekundes). Strāvas kritums nodrošina krātera poras aiztaisīšanu (plaisāšanas risks samazinās, jo tieši šuves beigās var rasties plaisa un paliekoši spriegumi), kā arī nepaliek šuves beigās - bedre. Argona pēcplūsmu tāpat pielieto arī tad, kad pielieto papildus aizsarggāzes aizsardzību pie degļa, jo tā aizsargā šuves beigas no straujas oksidēšanās un samazina iespēju iegūt šajā vietā kādu nevēlamu defektu.


  4) Es izmantoju vienam balonam 2 reduktorus - pielietojot "trojņiku" pie balona galvenā izvada. Viens reduktors man caur aparātu iet uz degli, savukārt otrs uz sakni. Ja ir nepieciešamība veidot ''luxus'' šuvi, tad ņemu otru balonu pieslēdzu parasto reduktoru vēl degļa sekotājkastei.
  Mājas apstākļos iztieku ar parastajiem pulksteņa tipa reduktoriem, nepielietojot FLOWMETRUS, kurus ir vieglāk un precīzāk noregulēt. Apakšējā attēlā varat aplūkot parastā tipa reduktoru un flowmetru.


  avatar
  RDX

  Number of posts : 15
  Reputation : 4
  Join date : 07.09.13

  Re: TIG metināšanas palīgierīces - nerūsējošam tēraudam un titānam

  Post  RDX on Pirmdiena Oktobris 07, 2013 6:57 pm

  Paldies par izsmeļošo atbildi :DVarbūt vari sīkāk pastāstīt par papildus aizsardzību pie degļa - t.i. kādas šuves ar viņa palīdzību ir iespējams metināt(ar saduršuvi tākā viss būtu skaidrs) un kā zem tā "kupola" ir vispār iespējams stādāt ar piedevu materiālu, piedevām ja paskatās uz attēlā redzamo paildus aizsardzību pie degļa, tad kā ir ar pareizā loka attāluma nodrošināšanu?
  Runājot par reduktoriem - vienam patīk māte, otram atkal meita, laigan ja tā paskatās, lidojošai bumbiņai ir mazāk kam izdilt un nolietoties, arī cenas ir diezgan līdzīgas(ja skatās cenas nekalibrētiem reduktoriem. kalibrēts un ar sertifikātu maksā 2 - 3 reizes dārgāk Arrow ). Starp citu, ir arī piejami ebayjā reduktori ar plūsmas mērītāju(flowmetru) ar iestādīšanas atzīmēm no 0 - 25 litriem minūtē(nevis, kā tevis pievienotajā attēlā 0 - 70L/min, ja tie cipari bija L/min), tādējādi atvieglojas reduktora iestādīšana Wink
  avatar
  ProWelder_www.metinat.net

  Number of posts : 24
  Reputation : 5
  Join date : 04.02.13

  Re: TIG metināšanas palīgierīces - nerūsējošam tēraudam un titānam

  Post  ProWelder_www.metinat.net on Pirmdiena Oktobris 07, 2013 8:29 pm

  Pēc būtības arī kakta šuvei ir nepieciešama otrā pusē aizsardzība ar aizsarggāzi, jo, ja metina plānu metālu, tad otrā pusē var redzēt, ka vertikālās plāksnītes apakšējā daļa ir kļuvusi tumši pelēka (plāns oksīda slānītis, kurš pazemina korozijas izturību). Apakšējā attēlā varat aplūkot kāda izskatās stūra aizsardzības ''uzparikte'' Smile
  Runājot par degļa papildus aizsardzības ietaisēm - "sekotājkastēm" , jāpiemin, ka daudzi to vietā pielieto vienkārši liela diametra sprauslas, kuras nosedz lielāku laukumu ar aizsarggāzi. Šis variants, protams, ir labāks nekā metinot ar parasto mazā diametra sprauslu, taču nav jēga ķemmēt Rīgas veikalus un interneta veikalus, lai atrastu piemērotu, lielā diametra sprauslu + vēl attiecīgos adapterus (lai to varētu uzstādīt uz sava degļa) + vēl attiecīgu cangu, ja var vienkārši uztaisīt nelielu "sekotājkastīti", jo nav būtiski tas, kas iet deglim pa priekšu, bet gan tas, kas paliek aiz tā. Lai uzlabotu šuves kvalitāti, vienmēr ieteicams izmantot cangas ar sietiņu. Apakšējā attēlā varat aplūkot, kādas izskatās liela diametra sprauslas un tām piemērotās cangas. Parastā izmēra sprauslas atrodas attēla kreisajā pusē (salīdzinājumam).
  Tātad pielietojot papildus gāzes padeves ietaisi pie degļa, loka garumu ir samērā viegli noturēt un regulēt, ja aizsarggāzes kastes stiprināšanai pielieto skrūvējamo žņaugu (kā parādīts attēlā). Šajā gadījumā elektriskais loks - attālums no volframa elektroda līdz metāla vanniņai ir vairāk vai mazāk konstants. Piedevas materiālu var ērti padot uz šķīstošo vanniņu, - precīzi kur deg loks, - problēmu nav. Vienīgais, ko ērtību nolūkos vajadzētu ievērot ir tas, ka šo aizsargkasti jātaisa no plāna metāla (0.7 - max 1.0mm), lai tā nebūtu smaga + ŠĻAUCIŅAI JĀBŪT PĒC IESPĒJAS MAZĀKA DIAMETRA UN ĻOTI MĪKSTAI, LAI TĀ NETRAUCĒTU "MANIPULĒT" AR DEGLI
  cheers
  avatar
  RDX

  Number of posts : 15
  Reputation : 4
  Join date : 07.09.13

  Re: TIG metināšanas palīgierīces - nerūsējošam tēraudam un titānam

  Post  RDX on Otrdiena Oktobris 08, 2013 7:11 pm

  Par fantāziju nesūdzos, bet vēl joprojām nevaru iztēloties operēšanu ar papildus gāzes aizsardzību pie degļa, būtu interesanti redzēt, kā tas izskatās dzīve Very Happy Tas metināšanas deglis un sprauslas(2 un 4 no kreisās) nav gadījumā no WeldCraft?
  avatar
  ProWelder_www.metinat.net

  Number of posts : 24
  Reputation : 5
  Join date : 04.02.13

  Re: TIG metināšanas palīgierīces - nerūsējošam tēraudam un titānam

  Post  ProWelder_www.metinat.net on Ceturtdiena Oktobris 10, 2013 3:56 pm

  Nezinu par degli, bet tās sprauslas ir no BINZEL.
  avatar
  Admin www.ironclub.lv
  Admin
  Admin

  Number of posts : 58
  Reputation : 1
  Join date : 03.02.13
  Age : 31
  Dzīvesvieta : Riga

  Re: TIG metināšanas palīgierīces - nerūsējošam tēraudam un titānam

  Post  Admin www.ironclub.lv on Sestdiena Oktobris 12, 2013 10:01 am

  Un es zinu kur tādas iegādāties.... Very Happy study 

  Sponsored content

  Re: TIG metināšanas palīgierīces - nerūsējošam tēraudam un titānam

  Post  Sponsored content


   Tagad ir Svētdena Decembris 17, 2017 10:03 am