METINĀŠANAS FORUMS

Metināšana - Metālapstrāde - Griešana - Metināšanas materiāli

Aptauja

Kādu metināšanas veidu Jūs biežāk izmantojat?

Decembris 2016

PirmdienaOtrdienaTrešdienaCeturtdienaPiektdienaSestdienaSvētdena
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Calendar Calendar

Latest topics

» Job opportunity for UP Welder
Trešdiena Aprīlis 08, 2015 2:08 pm by BalticDIA

» Starptaustiskā metināšanas konkursa „Baltic Welder 2014”
Piektdiena Novembris 28, 2014 2:53 pm by Admin

» Profesionālo risinājumu piegādātājs „Sanistal” piedalīsies izstādē „Tech Industry 2014”
Otrdiena Novembris 25, 2014 6:33 pm by Admin

» Defekti metinātajās šuvēs (Raex 400-500 steels)
Sestdiena Novembris 22, 2014 2:13 pm by jino

» ko Jūs par to sakat, vai esat dzirdējuši?
Otrdiena Septembris 02, 2014 9:11 am by jino

» Iekārtas un tehnoloģija pusautomātiskai lokmetināšanai ar kūstošiem elektrodiem
Trešdiena Maijs 28, 2014 7:39 pm by tzz..tzz..

» Alumīnija metināšana
Piektdiena Janvāris 31, 2014 9:10 am by siets

» Metināšanas palīglīdzekļi.
Trešdiena Decembris 11, 2013 12:43 am by jino

» Ko atbildēt Pamelai Andersonei, ja viņa prasa: "how to weld FW"?
Otrdiena Decembris 03, 2013 10:40 pm by jino

Affiliates

free forum

Automātiskās jeb Hameleonu maskas

Share

ProWelder_www.metinat.net

Number of posts : 24

Automātiskās jeb Hameleonu maskas

Post  ProWelder_www.metinat.net on Piektdiena Februāris 08, 2013 1:44 pm

Praksē pārbaudītas hameleonu maskas:

ESAB ORIGO TECH

Samērā laba firmas hameleona maska par pieņemamu cenu. Atkarībā no tā, kur jūs to pirksiet cena var variēt diapazonā 60-80LS. Teiksim tā, metinot visu dienu, - naktī var gulēt bez problēmām - "zaļus kartupeļus uz acīm likt neprasās" Smile

Fronius Fazor 1000

Laba firmas hameleona maska. Cena atkarīga no tā, kur jūs to iegādāsieties, bet aptuvenais diapazons ir 110-120LS. Vienkārši ekspluatējama, - viegli izjaukt, iztīrīt un salikt. Mūsdienīgs dizains.

"Mainīgo ražotāju" izstrādājums Smile

Tātad, šis ir hameleonu masku "lētais gals"(25-35Ls) un jāsaka tā, ka praksē pamēģinot, uzreiz sūdzēties nevar, bet ar laiku šis tas tomēr liek sevi manīt, kā piemēram, manā gadījumā, hameleona stikliņš kļuva nevienmērīgi aptumšots - pleķains, BET jāatzīst, ka maska nokalpoja samērā ilgi. Ražotāju ir grūti noteikt, jo gandrīz katru reizi redzot šāda izskata masku, ir uzlīmēts cits ražotājs (weldstar, eurostar utt.) Smile

Admin
    Admin
    Admin

Number of posts : 56
    Dzīvesvieta : Riga

Re: Automātiskās jeb Hameleonu maskas

Post  Admin on Sestdiena Oktobris 05, 2013 2:13 pm

ESAB Origo Tech tiek nomainīta uz jauno modeli Warrior Tech

Būtiskas izmaiņas:
    Mainās korpusa formas dizains
    2 sensoru vietā Warrioram ir 4
    Cena palika draudzīgākā cheers cheers cheers 

jino

Number of posts : 11

SPEEDGLAS 9100

Post  jino on Svētdena Novembris 10, 2013 9:17 pm

Smile  Daži vārdi par Speedglas 9100 maskām iz paša pieredzes.

Te būs ražotāja video. http://www.youtube.com/watch?v=xmMdcvG_6xI

Tātad jānošķir, ka ir starpība starp: 9000, 9100, 100 sērijām!!! Esmu lietojis kādu laiciņu 9100.

Pozitīvais:
    + labi filtri (ir trīs dažādi veidi, kuri atšķiras pēc lieluma (v,x,xx) un barošanas veida).
    + labi filtri (plašas laika aiztures un jutības iespējas)
    + labi turas rokās un "ir forša".
    + daudz regulēšanas iespēju maskai, lai valkāšanu padarītu ergonomisku (tuvāk/ tālāk no sejas, augstāk, zemāk).
    + izelpas novadīšana - izsakās momentos, kad izelpa sviedrē filtru no iekšpuses.
    + filtra sargi iekšpusē/ ārpusē.
    + ērta - izsakās momentos, kad masku gribas novilkt, bet var turpināt strādāt, ja samazina spiedienu uz galvu.
    + Nav Ķīnas - Zviedru ražojums.
    + Ir sānu logi - tu redzi, kas notiek apkārt, savdabīga drošības sajūta.
    + Liels aptumšojuma diapazons, it kā der ari TIG metināšanai.
    + Ir iespējami kaut kādi palielināmie stikli (laikam aizstāj billes) par papildus samaksu - man nav bijusi vajadzība, bet vecākiem cilvēkiem tas var būt nozīmīgi - forumos lasīju.

Negatīvais:
    - Salīdzinoši vājprātīga cena.
    - Konstrukcijas dēļ, nevar lietot 9000 sērijas filtrus un aksesuārus (filtra aizsargekrāni, piemēram).
    - Jap, tiešām arī lūzt - nevis paša maska, bet atsevišķi elementi. Šīs ir svarīgi tiem, kuriem ir tikai viena masaka, bet laiks negaida "un nauda jāpelna".
    - maskas sānu logi, manuprāt, nav no pretskrāpējumu materiāla.
    - rūpīgi jāizvēlas modelis (ventilēšanas iespējas, filtra lielums)

Realitāte
    - Cik es zinu, labākie hamelionu filtri pasaulē uz šo brīdi Laughing , tas arī nosaka cenu Twisted Evil . Vājās vietas maskai ir pašas maskas un galvas uzlikas stiprinājumu vietas skrūves. Lūzt skrūves, tā nav tikai mana pieredze, bet gan arī ārzemēs tas jau ir novērots. Protams, ka tā ir maza bēda, jo var ieskrūvēt metāla skrūvi nolauztās vietā, bet šī maska maksā aptuveni 3x dārgāk kā Essab Wariortech... Lai izvairītos no šīs nelaimes, var vēl piepirkt rezerves skrūves un galvas turētāju, bet maksāt aptuveni 25Ls ... Var laicīgi pats nolauzt plastmasu un ieskrūvēt alumīniju, bet tad kāda jēga pirkt tādu masku... Jāpiebilst, ka ārzemēs 3M serviss strādā, arī Latvijā man Sanistālā samainīja, bet tas tomēr ir čakars un zaudēts laiks. Var pacelties jautājums, kāpēc maska ir bieži jācilā? Realitātē, darbojoties maza apgaismojuma apstākļos, var būt tā ka, ka jūs īsti neredzat caurkusumu vai iegriezumus, jo maskai ir filtra pamataptumšojums. Var būt tā ka gaisma jums spīd no vienas puses un jūs esat viņai daļēji priekšā. Smile 

Kuriozi, ka 3M Speedglas prezentācijā uzsver, ka ar šo masku "var pelnīt", jā tā tiešām ir, ja viņu salīdzina ar nokvēpušu stikliņu vienā rokā, bet, ja salīdzina ar Essab "Warioru", tad tās ir diezgan lielas muļķības. tieši otrādāk, ja jums viņa salūzt, jums ir zaudējumi, kas ir īpaši lieli, ja veikals, kurā pirkāt nav blakus un Latvijas 3M sāk kaut ko protestēt, ja maska ir pirkta Vācijā, piemēram. Kaut gan 3M produkts arī Āfrikā ir 3M produkts - Odessā šīs maskas neražo. Katrā ziņā ļoti jūtams, ka šai maskai tiek neuzkrītoši darīts viss, lai viņa nekalpotu 5-10 gadus, bizness ir un paliek bizness. Bet saudzīgi lietojot, tas ir reāli iespējams.  

Prakse
    Zem maskas mierīgi var valkāt gāzes filtrus un pusmaskas, varbūt tas kādam nebūtu primāri, bet man tas ir svarīgi, neesmu mēģinājis valkāt zem maskas brilles, bet vietas tiešām apakšā pietiek. Maskas cena rada mazliet diskomfortu, jo, ja tas nav firmas īpašums, rodas vēlme lietot šo pasākumu saudzīgi. :)Protams, sāc piedomāt, kur un kā tu viņu atstāj, piemēram, lai putekļi nesakrīt iekšā un smilšu graudiņi nonorīvētu filtru - esmu redzējis rezultātu.    

Galvenais jautājums: vai es pirktu šo masku, ja varētu darīt izvēli vēlreiz?
    Jā - un nevis tāpēc, ka negribētos tomēr atzīt, ka esmu nolohojies, bet gan tāpēc, ka man šī maska tiešām patīk un filtri ir top 2 labākie pasaulē (Miller vēl var konkurēt). Filtrs arī ir galvenais iemesls maskas izvēlei - acis ir un paliek tikai viens pāris. Ja būtu iespēja, es šo filtru ieliktu lētākā maskā, bet tas nebūs tik vienkārši. Ja kāds saka, ka man nav bijis ar ko salīdzināt - gluži tā nav, esmu metinājis ar: "parasto", Essab Origotech, Linkoln kaut kādu modeli. Es nesaku, ka Essab ir sliktāki - tieši otrādāk, iesācējam "wariors", manuprāt ir piemērotāks, bet es liku naudu uz ilgtermiņa ieguldījumu.

jino

Number of posts : 11

Pāris padomi iz savas pieredzes un saprašanas par maskām.

Post  jino on Pirmdiena Novembris 11, 2013 3:16 pm

Izvēloties masku pirmajam jautājumam nav jābūt: "Cik tas maksā?", bet gan "Cik vērta ir mana redze un kam man vispār to visu (metināšanu) vajag?" Ja var sekmīgi atbildēt uz pēdējo, tad atkrīt ļoti daudz problēmu.

Pāris "tricks and tips":

1. Būtu jāņem vērā, kādos apstākļos jūs ar savu masku strādāsiet: pieķersiet piekabes 2m augstumā no zemes, gulēsiet pagrabā zem trubām, tranšejās bakstīsieties, vai strādāsiet pie galda. Tātad nav mazsvarīgi, vai smiltis tiek uz filtra vai nē (rīvējat filtru ar smilšpapīru). Gaisma tiek uz sensoriem vai netiek - dažādām maskām sensori ir izvietoti dažādās vietās un, ja gaisma viņiem neuzspīd - hamelions nestrādās.

2. Filtra jutība un aptumšojums ir jāpieregulē PAŠAM! Man pasniedzējs sākumā iedeva 10 un teica, ka "neviens nesūdzoties". Es savā hamelionā metinu ar 12 (pārgāju no 13) - nesūdzos un ar redzi man viss ir kārtībā. Varbūt nekas arī nenotiktu, ja būtu metinājis ar 10, bet citreiz vajag tomēr pašam padomāt. Pārsvarā citiem jūsu redze atšķirībā no viņu pensijas nerūp. Lieki piebilst, ka "eksperts" metina arī bez cimdiem - vinš nesūdzās. Laughing 

3. Latvijā, manuprāt, nav tādu iespēju kā "paņemt masku uz nedēļu patestēt", tāpēc izmantojiet visādas "dienas" un pasākumus Sanistālā, Stokkerā un citur, lai iepazītos ar produkciju. Protams, savs subjektīvisms tajos pasākumos būs, bet tomēr gala vārds piederēs jums.

4. Varbūt ir vērts ņemt labu lietotu masku par puscenu un īpaši neraudāt, ja jūs viņu "aizmirstat pirtī". "ībejs" pilns - atvešana nav tik dārga.

5. Ja pērk Latvijā ir vērts pagaidīt atlaides un, ja strādā firmā, parunāt ar vadību. Ja cilvēks sakarīgs, gan jau sanāks nopirkt bez Laughing  20% ir un paliek 20%... un 20% no 200=40Ls...

6. Labu masku par puscenu varēs arī pārdot, ja gadījumā naudu smēķiem savajadzēsies Laughing .

7. Ja laba redze ir šobrīd, tas nenozīmē, ka viņa būtu speciāli jānoslogo - vecumdienās, ja ne ātrāk, "ieekonomētos" 100Ls var sanākt nožēlot.

8. Vai metināsiet ārā saulē? Var gadīties, ka hamelions reaģēs uz sauli, lampu pirms metināšanas sākuma.

9. Kādas šuves metina? Vienlaidus vai daudz saķeršuves/ punktus, ja pēdējais, tad iesācējam hamelions derēs labāk.

10. Kādās pozīcijās metina? Ja skatās uz zemi (PA, PB), tad nekas īpašs, ja (PD, PE), tad, man prasās lielāka izmēra filtrs, jo zem maskas nāk respiratorpusmaska, pats mazliet kustos, maska mazliet kustas.

Reāls piemērs iz dzīves: 100 Ls Speedglas FX maska maksā Stokerā (spec piedāvājums - nevienam nevajag). Ībejā Speedglas 9100XX (fucin XX!!!!!) maksā 120Ls - kopā ar atvešanu 125Ls. Tātad 9100FX maska sakomplektējot sanāk 225Ls, tajā pašā Stokkerā viņai šobrīd ir akcija - 250Ls, es gan nezinu, kas par filru iekšā, varbūt 9100v. Oriģinālā cena Stokkerā par Speedglas 9100 FX XX ir 430 Ls.... Tāpēc arī cenu tā nevar īsti definēt - viss no paša vajadzībām un prasmēm atkarīgs.

Ceru, ka kādam palīdzēs! sunny

Sponsored content

Re: Automātiskās jeb Hameleonu maskas

Post  Sponsored content Today at 10:37 am

Tagad ir Trešdiena Decembris 07, 2016 10:37 am