METINĀŠANAS FORUMS

Metināšana - Metālapstrāde - Griešana - Metināšanas materiāli

Aptauja

Kādu metināšanas veidu Jūs biežāk izmantojat?

Keywords

Decembris 2017

PirmdienaOtrdienaTrešdienaCeturtdienaPiektdienaSestdienaSvētdena
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Calendar Calendar

Latest topics

» www.ironclub.lv sports, uzturs, aktīvais dzīves veids
Piektdiena Aprīlis 21, 2017 1:04 pm by Admin www.ironclub.lv

» www.ironclub.lv
Piektdiena Aprīlis 21, 2017 1:03 pm by Admin www.ironclub.lv

» Job opportunity for UP Welder
Trešdiena Aprīlis 08, 2015 2:08 pm by BalticDIA

» Starptaustiskā metināšanas konkursa „Baltic Welder 2014”
Piektdiena Novembris 28, 2014 2:53 pm by Admin www.ironclub.lv

» Profesionālo risinājumu piegādātājs „Sanistal” piedalīsies izstādē „Tech Industry 2014”
Otrdiena Novembris 25, 2014 6:33 pm by Admin www.ironclub.lv

» Defekti metinātajās šuvēs (Raex 400-500 steels)
Sestdiena Novembris 22, 2014 2:13 pm by jino

» ko Jūs par to sakat, vai esat dzirdējuši?
Otrdiena Septembris 02, 2014 9:11 am by jino

» Iekārtas un tehnoloģija pusautomātiskai lokmetināšanai ar kūstošiem elektrodiem
Trešdiena Maijs 28, 2014 7:39 pm by tzz..tzz..

» Alumīnija metināšana
Piektdiena Janvāris 31, 2014 9:10 am by siets

Affiliates

free forum


  Pārklātie elektrodi rokas lokmetināšanā

  Share
  avatar
  ProWelder_www.metinat.net

  Number of posts : 24
  Reputation : 5
  Join date : 04.02.13

  Pārklātie elektrodi rokas lokmetināšanā

  Post  ProWelder_www.metinat.net on Ceturtdiena Februāris 07, 2013 11:26 am

  Praksē pārbaudītie elektrodi: ELGA
  mājas lapa http://www.elga.se


  P48P - Bāziskā pārklājuma elektrods. Lieliski strādā vietās, kur nepieciešams kvalitatīvs caurkausējums. Maza varbūtība, ka šuves metālā veidosies poras. Ideāli elektrodi cauruļvadu metināšanai. Primāri paredzēti saknes šuves metināšanai.
  P48M - Bāziskā pārklājuma elektrods. Primāri paredzēti virsšuves metināšanai, bet praksē tiek pielietoti arī saknes šuves metināšanai. Salīdzinājumā ar elektrodiem P48P ir "lipīgāki", - prasās uzlikt vairāk ampērus, lai loks stabili degtu.

  Praksē pārbaudītie elektrodi: OERLIKON
  mājas lapa http://www.oerlikon-welding.com

  Spezial - Bāziskā pārklājuma elektrods. Labi elektrodi metināšanai visās telpiskās pozīcijās, izņemot vertikālās no augšas uz leju. Var gadīties, ka nepietiekamas izkarsēšanas dēļ var rasties poras šuves metālā, ja veic kādu no šuves iekšējām kontrolēm - laušana, ultraskaņa, rentgens utt. Ideāli elektrodi būvkonstrukciju metināšanā, it sevišķi uz T-veida savienojumiem Smile

  Praksē pārbaudītie elektrodi: MagmaWeld
  mājas laoa http://www.magmaweld.com

  ESR 13M - Rutila pārklājuma elektrodi. Kvalitatīva šuve, taču atšķirībā no bāziskā pārklājuma elektrodiem vertikālās šuves būs jāmetina ar pārtraukumu(atrāvienu). Ideāla kvalitāte uz T-veida savienojumiem apakšējā pozīcijā(PA,PB), jo elektroda pārklājums labi aizsargā šuvi no apkārtējās atmosfēras ietekmes. Zemi triecienstigrības rādītāji, proti, triecienstigrība pārbaudīta pie +20 grādiem pēc celsija, kas norāda, ka pie pazeminātām temperatūrām metāls kļūs trausls. Nebūs piemēroti atbildīgu konstrukciju metināšanai.
  M11 E6013 - Dubult rutilais pārklājums, kas nodrošina kvalitatīvu šuvi, jo biezais pārklājums labi aizsargā šuvi no apkārtējās atmosfēras ietekmes. Vertikālās šuves jāmetina ar pārtraukumu. Nebūs piemēroti atbildīgu konstrukciju metināšanai.

  Praksē pārbaudītie elektrodi: VARIS
  mājas lapa http://www.varis.lt

  ANO-4 - Rutila pārklājuma elektrods, kuru var pielietot mājsaimniecības darbos. Metinot ar līdzstrāvas metināšanas iekārtām(invertoriem vai taisngriežiem), bieži var novērot elektriskā loka novirzi, - magnētisko plūsmu, lai no tās izvairītos ieteicams šos elektrodus izmantot metinot ar transformatora tipa metināšanas iekārtu. Vertikālās šuves jāmetina ar atrāvienu. Brīžiem šķiet, ka sārņi pārāk strauji atdziest(pārklājums par plānu), kā rezultātā var veidoties nekvalitatīva šuve.
  UONI-13/55 - Bāziskā pārklājuma elektrods. Labi plūstamības robežas un triecienstigrības rādītāji. Ir izteikti "lipīgi", bet, kad izdodas noturēt loku, tad vertikālās šuves ir grūti atšķirt no apakšējās pozīcijās metinātajām Smile

  Praksē pārbaudītie elektrodi: HYUNDAI
  mājas lapa http://www.hdweld.co.kr

  S6013.LF - Rutila pārklājuma elektrodi, kuri teicami noderēs dažādos sadzīves mājas darbos, kas saistīti ar vieglu konstrukciju izgatavošanu un labošanu. Vertikālās šuves jāmetina ar atrāvienu. Viegli aizdegt un noturēt loku, un šuvju kvalitāte ir pietiekoši laba.

  TEHNISKO DATU TABULA UZ ELEKTRODU IEPAKOJUMA:


  A - Pārklāto elektrodu standarts
  B - Elktrods
  C - Plūstamības robeža (šajā gadījumā 380 N/mm2)
  D - Triecienstigrība pārbaudīta pie -30 grādiem pēc Celsija
  E - Elektroda pārklājuma veids (Šajā gadījumā B-bāziskais) Var būt dažādi: A-Skābais; R-rutilais; C-celulozais,- ar celulozo pārklājumu var metināt VISĀS telpiskās pozīcijās.
  F - Strāvas tips (AC/DC) - šajā gadījumā var pielietot gan AC, gan DC.
  G - Metināšanas pozīcijas, kurās var metināt - šajā gadījumā visās izņemot vertikālās virzienā no augšas uz leju.
  H - ūdeņraža daudzums uzkausētā metāla šuvē (šajā gadījumā 10ml uz 100g) Uzrāda tikai bāziskā pārklājuma elektrodiem


  Metinot ar invertoru vai taisngriezi POLARITĀTE (+/-) NAV MAZSVARĪGA!


  Katram elektroda veidam ražotājs ir paredzējis savu polaritāti, ar kuru elektrods degs stabilāk un šuve būs skaistāka. Ir divu veidu polaritātes - ja elektroda turētājs pieslēgts pie +, tad ir apgrieztā polaritāte, ja elektroda turētājs ir pieslēgts pie -, tad ir tiešā polaritāte. Attēlā redzama apgrieztā polaritāte. Apgriezto polaritāti apzīmē ar "+", tiešo polaritāti ar "-".


  Tātad, polaritāte nosaka to, kāda temperatūra būs pie metināmās detaļas un kāda pie elektroda. Zinot to, ka reālais strāvas plūšanas virziens ir no - uz +, tad arī elektroni "bombardējot" + rada šajā zonā paaugstinātu temperatūru(skatīt zīmējumu). Metinot ar AC(maiņstrāvu), kādu ražo metināšanas transformators, polaritāte nav būtiska, jo tā mainās ar noteiktu frekvenci (50Hz; 60Hz).


  Pēdējo reizi labojis ProWelder Pirmdiena Februāris 25, 2013 8:47 am; labots 3 reizes
  avatar
  Oksis

  Number of posts : 11
  Reputation : 1
  Join date : 07.02.13

  Re: Pārklātie elektrodi rokas lokmetināšanā

  Post  Oksis on Piektdiena Februāris 22, 2013 8:31 pm

  Rolling Eyes Ceru, ka metināšanas Guru man palīdzēs izzināšanas procesā. Ja es runāju muļķības, lūdzu sakiet!!  Tātad man ir "Lincoln Electric Omnia 46 "rutīla pārklājuma elektrodi 2,5 mm.
  Mājas lapa www.lincolnelectric.com
  1)Amerikāņu mājas lapas versijā šo elektrodu es neatradu, bet tas ir atrodams Eiropas lapas versijā (Kāpēc Eiropai ražo ko citu?)
  2)Izskats: pārklājums uzklāts vienmērīgi , gaiši pelēkā krāsā. Galiņš ir marķēts ar dzeltenu krāsu, lai var viegli atšķirt.
  3)Mani samulsināja tas, ka ražotājs to ir paredzējis rutīla elektrodu metināšanai visās telpiskās pozīcijās
  4)Triecienstigrība ir 0 grādi. Uzreiz jautājums: praktiski,cik drošas varētu būt metinātas šuves, kas atrodas ārā ziemā?
  5)Aizdegas viegli
  6)Apakšēja kakta šuve sanākusi diezgān O.K., varētu teikt kā ar "slaidu pāreju uz pamatmetālu".
  7)Sārņu ieslēgumi vismaz ar aci saskatāmi nav bijuši
  8)Vertikāla saduršuve no apakšas uz augšu metināju ar pārtraukumiem. Ja labi piestrādā pie metināšanas tehnikas, tad sanāk neslikti-samērā gluda (bet man vēl trūkst pieredzes, iespējam, varētu būt labāk).
  9)Apakšēja horizontāla šuve-galīgi nesanāk. Beidzoties elektrodam, šuves galā no pretējas puses veidojas milzīgs krāteris, ta kā kupols. Kāpēc tā?
  10)Paredzēti metināšanai ar tiešo polaritāti. Metinot ar apgriezto polaritāti veidojas daudz šļakatu, bet citādi atšķirību nejūtu.
  11)Nav paredzēti atbildīgām konstrukcijām.
  avatar
  ProWelder_www.metinat.net

  Number of posts : 24
  Reputation : 5
  Join date : 04.02.13

  Re: Pārklātie elektrodi rokas lokmetināšanā

  Post  ProWelder_www.metinat.net on Svētdena Februāris 24, 2013 2:44 pm

  1)Iespējams, ka Eiropas standartu atšķirības no amerikāņu standartiem un prasībām rada problēmas ar to, ka Amerikāņu lapu saturs ir atšķirīgs no tā, ko piedāvā Eiropā. Kā arī var atšķirties ar to kāds ir pieprasījums uz šiem elektrodiem katrā kontinentā utt.
  3) Ar tām pozīcijām ir jāskatās uzmanīgi, jo ņemot vērā to, ka, piemēram amerikāņi neskatās nekādus EN ISO 2560-A, BET viņiem ir savs AWS, kur viņi praktiski par elektrodu un tā pielietojumu uzzina visu, ko vajag paskatoties uz to, kas rakstīts uz paša elektroda, piemēram, E7018, kur 70 norāda robežizturību (kilomārciņas uz kvadrātcollu); 1 norāda pozīcijas(EN ISO 2560-A skaitlis 1 nozīmē, ka var metināt visās telpiskajās pozīcijās, TAČU ŠEIT SKAITLIS 1 VAR NORĀDĪT TIKAI KONKRĒTAS POZĪCIJAS, KURAS UZRĀDĪTAS ATSEVIŠĶĀS TABULĀS), kādās var metināt; 8 - norāda elektroda pārklājuma ķīmisko sastāvu.
  4) Ja triecienstigrība ir pārbaudīta pie 0 grādiem, tad tas nozīmē, ka inženieri projektējot attiecīgos konstrukciju metinātos savienojumus, kuri būs pakļauti triecienslodzēm, paredzēs to ekspluatāciju vai nu apkurinātās telpās vai valstīs, kur gada vidējā temperatūra vienmēr būs plusos.
  9) Var gadīties, ka elektrodi šajā gadījumā nav paredzēti apakšējai metināšanas pozīcijai (flat position) vai arī ir "jāpiešauj roka". Runājot par kupolveida krāteri, zem kura 99.99% būs paslēpusies pora, tad tādā gadījumā pie elektroda beigām var mēģināt elektrodu nevis atraut, paceļot vienkārši uz augšu, BET, asi pavelkot uz malu ("nobraucot pa pamatmetālu").
  avatar
  Oksis

  Number of posts : 11
  Reputation : 1
  Join date : 07.02.13

  Re: Pārklātie elektrodi rokas lokmetināšanā

  Post  Oksis on Svētdena Februāris 24, 2013 4:35 pm

  Paldies!
  Tad jau laikām labākais variants ir pamēģināt konkrētu elektrodu un turpmāk vadīties pēc personiskas praktiskas pieredzes. study
  avatar
  ProWelder_www.metinat.net

  Number of posts : 24
  Reputation : 5
  Join date : 04.02.13

  Re: Pārklātie elektrodi rokas lokmetināšanā

  Post  ProWelder_www.metinat.net on Pirmdiena Februāris 25, 2013 8:38 am

  Tieši tā, jo katram elektrodam ir savas metināšanas īpatnības un ir jāatrod, ar kuru vislabāk sanāk un pie tā arī jāpieturas.
  avatar
  Oksis

  Number of posts : 11
  Reputation : 1
  Join date : 07.02.13

  Re: Pārklātie elektrodi rokas lokmetināšanā

  Post  Oksis on Pirmdiena Februāris 25, 2013 8:30 pm

  Vai tas būtu normāli, ja katrai pozīcijai būtu savs elektrods??? Rolling Eyes
  avatar
  ProWelder_www.metinat.net

  Number of posts : 24
  Reputation : 5
  Join date : 04.02.13

  Re: Pārklātie elektrodi rokas lokmetināšanā

  Post  ProWelder_www.metinat.net on Otrdiena Februāris 26, 2013 12:59 pm

  Katrai pozīcijai savu elektrodu veidu praktiski nepielieto nekad. Ir elektrodi, kuri labāk derēs kakta savienojumiem un tādi, kuri labāk derēs sadursavienojumiem un tādi, kuri vienlīdz labi metinās gan saduri, gan kaktu. Praksē katrs uzņēmums darbojas vairāk vai mazāk ar viena veida(firmas) elektrodiem.

  Inese

  Number of posts : 1
  Reputation : 0
  Join date : 02.08.13

  Pārklātie elektrodi

  Post  Inese on Piektdiena Augusts 02, 2013 1:18 pm

  Labdien!

  Es tulkoju ar metināšanu saistītas instrukcijas un nespēju atrast tulkojumu 'light (coated) electrode' un 'heavy (coated) electrode'. Visur ir tikai pārklātie bez sīkāka iedalījuma. Konteksts tabulā šāds:
  Light <500 A
  Heavy 500-1000 A

  Pēc tālākā konteksta gribētos lietot tulkojumu 'tievie/resnie pārklātie elektrodi'.

  Pie viena apvaicāšos par šādu tulkojumu pareizību:
  Air Carbon Arc Cutting - Gaisa loka griešana ar ogles elektrodu
  Plasma Arc Cutting - Plazmas loka griešana
  Oxyfuel Gas Welding - Gāzmetināšana, bet
  Oxygen cutting - Skābekļgriešana

  Jau iekpriekš paldies!
  Ar cieņu,
  Inese
  avatar
  ProWelder_www.metinat.net

  Number of posts : 24
  Reputation : 5
  Join date : 04.02.13

  Re: Pārklātie elektrodi rokas lokmetināšanā

  Post  ProWelder_www.metinat.net on Trešdiena Augusts 07, 2013 12:33 pm

  Inese rakstīja:Labdien!

  Es tulkoju ar metināšanu saistītas instrukcijas un nespēju atrast tulkojumu 'light (coated) electrode' un 'heavy (coated) electrode'. Visur ir tikai pārklātie bez sīkāka iedalījuma. Konteksts tabulā šāds:
  Light <500 A
  Heavy 500-1000 A

  Pēc tālākā konteksta gribētos lietot tulkojumu 'tievie/resnie pārklātie elektrodi'.

  Pie viena apvaicāšos par šādu tulkojumu pareizību:
  Air Carbon Arc Cutting - Gaisa loka griešana ar ogles elektrodu
  Plasma Arc Cutting - Plazmas loka griešana
  Oxyfuel Gas Welding - Gāzmetināšana, bet
  Oxygen cutting - Skābekļgriešana

  Jau iekpriekš paldies!
  Ar cieņu,
  Inese

  Sveiki!
  Ja runa iet par pārklātajiem elektrodiem, kuri paredzēti rokas lokmetināšanai (MMA - Manual Metal Arc vai SMAW - Shielded Metal Arc Welding), tad jāsaka, ka pats esmu metinājis maksimāli ar 120A stipru strāvu, izmantojot 3.2mm diametra elektrodus. Ikdienā ejošie diametri ir 2.0; 2.5; 3.0; 3.2mm. Šiem diametriem katram ir savs strāvas diapazons, piemēram diametram 2.0 strāva būs orientējoši robežās 45-65A, savukārt 3.2 diametram darba strāva būs robežās 80-130A - RUNA IET PAR METINĀŠANU NEVIS PAR GRIEŠANU, JO GRIEŽOT STRĀVU VĒL VAR PAIELINĀT.
  Tātad, ja jūs sakat, ka jūsu gadījumā esošie elektrodi paredzēti līdz 500A un no 500-1000A, tad jāsaka, ka tos, kuri paredzēti līdz 500A, būs pat grūti nodēvēt par "tievajiem", jo to diametrs varētu būt 6mm un lielāki, savukārt tie, kuri paredzēti 500-1000A strāvai varētu būt normāla pirksta diametrā :)Ja es tulkotu, tad drīzāk šos "light coated" un "heavy coated" tulkotu kā "plānpārklājuma" un "biezpārklājuma" elektrodi :)Pārklājuma biezums un ķīmiskais sastāvs arī pieprasa vienāda diametra elektrodiem dažādus metināšanas parametrus, - šajā gadījumā metināšanas strāvu, kā arī polaritāti (+/-). Jo biezāks pārklājums, jo vajadzīga lielāka strāva, lai šo pārklājumu ražīgi izkausētu un nerastos sārņu ieslēgumi metinātajā šuvē. Biezāks pārklājums arī nodrošina labāku šuves aizsardzību no atmosfēras iedarbības jo nodrošina lēnāku šuves atdzišanu.
  Pārējie tulkojumi, kuri saistīti ar grafīta elektrodu, plazmas griešanu, gāzes metināšanu un griešanu šķiet manuprāt pareizi.

  Sponsored content

  Re: Pārklātie elektrodi rokas lokmetināšanā

  Post  Sponsored content


   Tagad ir Svētdena Decembris 17, 2017 9:55 am